Plastika stěny břišní - abdominoplastika

Počet provedených operací: více než 500

Kritéria dobře provedené operace:

  • užití operační techniky, která je ve shodě s pacientem a která zaručuje optimalizaci korekce stěny břišní (rozsah jizev, pevnost stěny břišní aj.)

  • nekomplikovaný pooperační průběh

  • kladně hodnocený výsledek operace pacientem

Abdominoplastika

Ochablá stěna břišní u žen po porodu nebo velké a povadlé břicho při obesitě /venter pendulus/ patří k vadám vyžadujícím velmi často intervenci plastického chirurga. Zatímco u žen po porodu jsou hlavními stesky ochablá a svraštělá kůže přední stěny břišní, rozsáhlé strie v okolí pupku a podbřišku s rozestupem přímých břišních svalů, při venter pendulus nacházíme vedle úporných zánětů a ekzémů pod kožními převisy i ortopedické, cévní a jiné komplikace. Úkolem plastického chirurga odstranit tyto vady, které mají své důsledky zdravotní i společenské. Abdominoplastika, zvláště po porodu, by měla být řešena spíše v nemocnicích, kde je zajištěna lepší pooperační péče s možnou úhradou zdravotními pojišťovnami. 

Pro soukromá zařízení je však více vhodná tzv. miniabdominoplastika, což je méně náročná korekce břišní stěny, při které odstraňujeme uvolněnou kůži pouze v podbřišku /dolní minabdominoplastika/ nebo naopak pouze v nadbřišku /horní miniabdominoplastika/. 

Výhodou miniabdominoplastiky je krátká doba operace /průměrně 35 minut/, minimalizace možných pooperačních komplikací, jednodenní hospitalizace, rychlá rekonvalescence a včasný návrat do zaměstnání. Je proto vhodná především pro soukromá zařízení, jak již bylo zmíněno.

Dolní miniabdominoplastika

dolniab1
dolniab1

press to zoom
dolniab2
dolniab2

press to zoom
dolniab7
dolniab7

press to zoom
dolniab1
dolniab1

press to zoom
1/6

Horní miniabdominoplastika

horniab1
horniab1

press to zoom
horniab2
horniab2

press to zoom
horniab7
horniab7

press to zoom
horniab1
horniab1

press to zoom
1/7

Kombinovaná horní a dolní miniabdominoplastika

kombiab1
kombiab1

press to zoom
kombiab2
kombiab2

press to zoom
kombiab4
kombiab4

press to zoom
kombiab1
kombiab1

press to zoom
1/4

Miniabdominoplastika

Dolní miniabdominoplastika je operace s mobilizací kůže od třísel k pupku a redukcí nadbytečné kůže pouze v podbřišku. Výsledná jizva je pouze horizontální.

 

Horní miniabdominoplastikou nazýváme výkon, při kterém uvolňujeme kůži od stěny břišní pouze v nadbřišku a to od pupku po oblouky žeber. Výslednou jizvu po redukci nadbytečné kůže orientujeme tak, aby byla uložena v podprsních rýhách.

Kombinovaná horní a dolní miniabdominoplastika vzniká spojením obou miniabdominoplastik. Při ní uvolňujeme prakticky celou stěnu břišní a její přednosti je kromě málo znatelných jizev i ponechaný pupek v původní poloze bez nutnosti jeho obříznutí.

 

Doba hospitalizace bývá 1 den, stehy jsou odstraňovány 17.-21. den. Rekonvalescence zde bývá podstatně kratší než u klasické abdominoplastiky, obvykle 3 – 4 týdny.

 

Moje průměrná doba operace:

dolní miniabdominoplastika: 35 minut                           

horní miniabdominoplastika: 50 minut