top of page

Operace víček

Počet provedených operací: více než 10 000

Kritéria dobře provedené operace:

  • nekomplikovaný pooperační průběh podmíněný dobře volenou operační technikou (správně situované řezy, přiměřené odstranění všech tukových váčků, přesné vyměření rozsahu nadbytečné kůže na víčkách, absolutní vyloučení pooperačního nedovírání víček)

  • výrazné omlazení výrazu očí po operaci horních víček

  • odstranění dojmu únavy obličeje a očí po operaci dolních víček

Operace víček

Korekce chybně provedené blefaroplastiky dolních víček

Korekce chybně provedené blefaroplastiky dolních víček

Korekce vrozené vady

Korekce vrozené vady
Korekce vrozené vady

Blefaroplastika

Operace především horních, ale i dolních víček, jsou absolutně nejčastějšími operacemi v estetické chirurgii. Je až neuvěřitelné, jak dobře provedenou operací horních a dolních víček získá obličej na mladosti a to s návratem věku u některých žen o 20 a více let nazpět. I zde záleží na zkušenosti plastického chirurga a jeho citu pro exaktní provedení operace, aby výsledek byl dokonalý. Podstatou operace je odstranění nadbytečné a volné kůže víček a současně i tukových váčků, které zapříčiňují náznak menších či větších otoků víček. 
 

U horních víček je nutnost vést řezy tak, aby výsledkem byly „mandlové oči“, které rozzáří pohled ženy a ne „kulaté oči“, jak se s nimi často setkáváme v klinické praxi. Výsledné jizvy by proto měly být v jakémsi pokračování jemných mimických vrásek zevně oka a rozhodně ne směřující svým průběhem dolů, což vede ke zmíněnému tvaru kulatých očí. Rozsah odstraněné přebytečné kůže je různý a to od 8 - 20 mm. Obvykle to však bývá kolem 12 mm.


Operací uvolněné kůže dolních víček získá obličej na svěžesti a ztrácí dojem jakési únavy. Operace dolních víček vyžaduje nejen velkou zkušenost plastického chirurga, ale také maximální jeho preciznost a obezřetnost při redukci volné kůže. Pokud oboje nesplňuje, potom může dojít k tzv. ektropiu dolního víčka, které se nejen obtížně koriguje, ale zapříčiňuje také, že víčko nedoléhá a oko je v dolní části stále naznačeně otevřené. Proto redukce několika milimetrů kůže dolního víčka /3-8 mm i více/ musí být provedena s přesností téměř desetiny milimetru, aby se zabránilo vytvoření popisovaného ektropia. Z tohoto důvodu například začínající plastičtí chirurgové nebo oční lékaři se operaci dolních víček často vyhýbají.


Zatímco operace horních víček zpravidla nevyžaduje hospitalizaci, ta je naproti tomu doporučena být přes noc na klinice u dolních víček, protože kůže víčka je uvolněná od kruhového očního svalu a vyžaduje tíhové obklady. Stehy se obvykle odstraňují  5-7. den po operaci, po tu dobu je vhodné spát na zádech.

Moje průměrná doba operace horních nebo dolních víček : 25 - 30 minut  

Cesta ke kráse - operace očních víček

bottom of page